אדריכל מרקו גולדנברג -

יסקי מור סיון

מרקו גולדנברג

שותף, דיזיינר ראשי

הכשרה

B. Arch   בטכניון, פקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים משנת 1983

מקצוע

אדריכל ומתכנן ערים

מידע כללי

למרקו נסיון של כ 30- שנה בתכנון קומפלקסים ציבוריים, מסחריים, מרכזי תרבות ומתחמי מגורים. מרקו הינו שותף במשרד ,אחראי על עיצוב פרויקטים, משלב הקונספט ועד לסיום בניה. הוא תיכנן פרויקטים גדולים ומורכבים כגון מטה חיל האויר בקריה (בפרוייקט הקרוי כנרית) פרוייקט שזה לשבחים ופרסים.

פרוייקטים נבחרים

מגדלי חיל אויר כנרית, קריה תל אביב ראש צוות בהקמת מטה חיל האויר בקריה, 2 מגדלים בני 20 ו 24- קומות עם שטח של כ- 1,800 מ"ר לקומה כמו גם מבני תמך הכוללים חדרי הרצאות, חדרי אוכל ואודיטוריום, שהנגישות אליהם היא מתוך מתחם שמור של הקריה. העבודה כללה תיאומים עם מנהלת כנרית ומשרד אחים מרגולין שניהלו את הפרוייקט.

אדרת, הרצליה
ראש צוות בהקמת מבנה תעשיות עתירות ידע ומול מסחרי. בסה"כ בבניין 90,000 מ"ר שטח בנוי מעל לקרקע מעל לחניה תת-קרקעית. מגדל הביטוח הישיר אדגר, פתח תקוה ראש צוות בהקמת מגדל אדגר. בסה"כ בבניין 24,000 מ"ר שטח בנוי מעל לקרקע. המבנה משלב משרדים מעל לחניה תת-קרקעית.

מגדל קונקורד ,בני ברק
ראש צוות ומתכנן ראשי למגדל משרדים בשטח כולל של 58,000 מ"ר, מעל קומת מסחר וחניון תת-קרקעי. עין גנים מגורים, פתח תקוה ראש צוות בהקמת פרוייקט מגורים בפ"ת. בסה"כ 166 יחידות דיור.

מגדל צ'מפיון, בני ברק
ראש צוות בתכנון מגדל צ'מפיון. כ 45-
קומות של משרדים מעל מסחר וחניה תת-קרקעית בנוסף לאולמות תצוגה של אאודי, סקודה ופולקסווגן.

מטה משטרת ישראלתל-אביב
עיצוב הפרויקט המכיל בסה"כ מטה ארצי יפו, מתחם סלמה תל אביב יפו שותף לצוות התכנון בהקמת מטה ארצי של המשטרה ביפו הכולל את משרדי הפיקוד והמנהלה של מטה מחוז ת"א, וכן שורה מסועפת של יחידות-משנה השייכות למשטרה בסה"כ בבניין 19,000 מ"ר שטח בנוי מעל לקרקע המבנה נותן מענה לצורכיהם המקצועיים והאישיים של למעלה מ 1000- עובדים. מלבד משרדים ולשכות, הפונקציות קיימות בבניין כוללות אודיטוריום ל 300- איש, חדר אוכל ומטבח, מטווח ירי, בית כנסת, חדר כושר, חנות לעובדים, מרפאה, חדרי מעצר,
וחניון תת-קרקעי.

האנוי, וייטנאם The Landmark Tower
מבנה בצורת מנסרה הנחתכת באלכסון הממוקם במרכז העסקים של האנוי ומעצב את קו האופק של העיר. פרויקט זה משקף את ההתפתחות הכלכלית של העיר, הן בעיצובו והן בגודלו. שימוש מעורב של מסחר, מלון ומשרדים בהיקף של 260,000 מ"ר. המרכז המסחרי ממוקם בין שני מגדלי המשרדים ומהווה המשך ישיר של פעילות הרחוב.

סינמה סיטי פלנט, ראשון לציון
הפרויקט ממוקם על גדת אגם ובו 25 בתי ולמות כנסים, מסעדות ,VIP קולנוע, אזור ואזורי בילוי בהיקף של 14,000 מ"ר.

בוקרשט, רומניה Cotroceni Park
פרוייקט רחב היקף וייחודי בעיצובו האמור לשנות את קו האופק של בוקרסט. זהו אחד הקניונים הגדולים באירופה והגדול ביותר במזרח אירופה. 120,000 מ"ר של מסחר, 250 חנויות, 20 בתי קולנוע, 5,000 מ"ר של רחבה מרכזית עם מפלים, אזורי בילוי והסעדה.

קניון אבנת, פתח תקוה
הפרויקט כולל שימוש מעורב של מסחר ומשרדים בהיקף של 40,000 מ"ר. השלב הראשון הושלם ב 2000- והשלב השני יושלם . ב 2010-

משרדים מגדלי ב.ס.ר, בני ברק ורמת גן
שותף בצוות התכנון עבור 2 מגדלי משרדים בשטח כולל של 66,000 מ"ר, האחד בן 31 קומות והשני בן 24 קומות וכוללים משרדים מעל קומת מסחר וחניון תת-קרקעי ועל קרקעי.

מתחם פוג'י אדגר
לקוח: אדגר השקעות ופיתוח בע"מ מגדל אדגר, הממוקם במרכז ההי-טק של פתח תקווה והמשקיף על עורק תחבורה ראשי, מהווה תוספת מכובדת לשכונת קריית אריה. הפרויקט מכיל בניין משרדים בן 23 קומות, בניין נמוך יותר המיועד לשימושה של חברת ביטוח מובילה וכיכר רחבה לשימושם של יושבי המשרדים והציבור הכללי.מעצבים עשו שימוש בחזית גלית בכדי ליצור בניין אייקוני שקל לזהותו עם חברת הביטוח. הפרויקט הסתיים בשנת 2004, ושטחו 41,000 מ"ר.

צ'מפיון ראשון לציון
פרויקט עבור חברת אלייד המכיל אולמות תצוגה עבור פולסווגן, סקודה ופיאט. חניון, מוסך ואולם מכירה של אוטודיל בשטח של כ- 20,000 מר'.

מרלו"ג מכשירי תנועה ראשון לציון
מרכז לוגיסטי עבור מכשירי תנועה מוסכים ואולמות תצוגה בשטח במעויין שורק ראשל"צ בשטח של כ- 20,000 מר'.

תחרות מוזיאון הסובלנות
הצעה תכנון מוזמנת עבור מוזיאון הסובלנות בירושלים. בשטח של כ- 40,000 מר'.

מגדל C2
מגדל מגורים משולב עם מלון ומסחר בגובה 32 קומות, במתחם חסאן ערפא בתל אביב עבור חברת אקרו נדל"ן המכיל כ- 35,500 מר'.

מגדל C6
מגדל משרדים בגובה 32 קומות, מסחר וחניה במתחם חסאן ערפא תל אביב עבור חברת אקרו נדל"ן. בשטח של 50,700 מר'.

מגדלי רובינשטיין
2 מגדלי משרדים בגובה 32 קומות + מסחר + חניה עבור חברת רובינשטיין במתחם חסאן ערפא בתל אביב, בשטח של כ- 82,000 מר'.

בית חולים קונגו
בית חולים בקונגו ברזוויל כ- 30,000 מר'. בניין אשפוז הכולל חדר מיון, דימות, חדר ניתוח, מחלקות אשפוז ולוגיסטיקה.

עמיגור- דיור מוגן תל אביב
תוספת אגף מתוקף תמ"א 38 לדיור מוגן ברח' דרך השלום בשטח של כ- 6,000 מר'.

לאומי קארד
מגדל משרדים בגובה של 24 קומות עבור חברת לאומי קארד בבני ברק רחק בן גוריון. היזם אלייד נדל"ן. בניין מכיל משרדים, מסחר וחניה בשטח של כ- 65,000 מר'.