איבון אסרו מנדיגורן Ibon Areso Mendiguren -

ראש עיריית בילבאו. ראש העיר אסרו סיים את לימודי האדריכלות בבית הספר הטכני הגבוה לאדריכלות בברצלונה. לאחר תקופה בה הוא הוביל את משרד האדריכלים שלו, בתחילת שנות השמונים הוא החל את דרכו בפוליטיקה: ראשית כמהנדס האזורי בפרובינציית Bizkaia, כחלק ממחלקת התכנון והתחבורה בממשל הבאסקי, ולאחר מכן כסגן השר לתכנון אזורי. ב- 1987 מונה אסרו למנהל […]

ראש עיריית בילבאו.

ראש העיר אסרו סיים את לימודי האדריכלות בבית הספר הטכני הגבוה לאדריכלות בברצלונה. לאחר תקופה בה הוא הוביל את משרד האדריכלים שלו, בתחילת שנות השמונים הוא החל את דרכו בפוליטיקה: ראשית כמהנדס האזורי בפרובינציית Bizkaia, כחלק ממחלקת התכנון והתחבורה בממשל הבאסקי, ולאחר מכן כסגן השר לתכנון אזורי.

ב- 1987 מונה אסרו למנהל המשרד המוניציפלי לפיתוח התכנית העירונית הכללית לבילבאו. ב- 1991 הוא נבחר לחבר במפלגת הלאומית הבאסקית ומונה לראש מחלקת התכנון והסביבה ולסגן ראש העיר בילבאו.

בעיר בילבאו, מר אסרו היה אף אחראי לכל תחומי הבניה והשירותים, התחבורה והחניה ולתכניות אסטרטגיות.

ראש עיריית בילבאו חבר הוועדה הניהולית בהחייאת המטרופולין של בילבאו, מנהל Bilbao Ria 2000 מאז הקמתה והמפתח של מוזיאון גוגנהיים. הוא אף כיהן שחבר דירקטוריון במטרו בילבאו, בתאגיד התחבורה Bizkaia וברשות הנמל.