דורון ספיר -

סגן ומ"מ ראש עיריית ת"א

עו״ד דורון ספיר מכהן כמ״מ וסגן ראש עיריית תל אביב יפו ויו״ר ועדת המשנה לתכנון ולבניה. ספיר עומד בראש וועדת השימור העירונית והוביל את ההכרזה של העיר הלבנה כעיר מורשת עולמית באונסק״ו.

בנוסף, מכהן ספיר כיו״ר איגוד ערים דן לתברואה בתפקידו זה הקים את פארק המיחזור של חירייה ובו מתקנים מתקדמים לטיפול בפסולת, מיחזור והפקת אנרגיה מפסולת. ספיר גם עמד בראש הצוות שקידם וניהל את תכנון פארק אריאל שרון.

ספיר אף הקים בחירייה את המרכז לחינוך סביבתי להעלות את הנוגעות לטיפול בפסולת בפרט ולנושאים סביבתיים בכלל, במקום נפתח בית קפה ובו מועסקים נערים במסגרת פרויקט חברתי בשיתוף ציונות 2000. בשנת 2012 יזם ספיר ייצור מוצר "תוצרת חירייה" במסגרתו מייצרים אנשים בעלי מוגבלויות, מוצרים מפסולת.

בימים אלה מקים ספיר את מפעל המחזור הגדול ביותר בישראל שעיקרו הפקת אנרגיה מהפסולת היבשה כדלק חליפי לייצור מלט., RDF הוא דלק מוצק "ירוק", (מחליף את הפט-קוק), המופק מפסולת ומשמש כחומר בעירה בתהליך ייצור מלט. המפעל יטפל בכ- 1,500 טון אשפה ביתית ביום, כמחצית מכמות הפסולת הנקלטת בחירייה מכל רחבי גוש דן. מכמות זו ניתן לייצר כ- 500 טון RDF ביום.