חיים כהן -

אות הוקרה מטעם מרכז הבנייה הישראלי מוענק לאדר' חיים כהן, מהנדס העיר רמת גן תרומה מכרעת לקידום ההתחדשות העירונית בישראל. חיים כהן בן 67 נשוי +2 בנות וסבא לשלושה נכדים מתגורר בתל אביב. שירותו הציבורי של חיים כהן החל משנת 1976 כמהנדס רמת השרון כשב- 14 שנים האחרונות משמש חיים כמהנדס העיר רמת גן. חיים […]

אות הוקרה מטעם מרכז הבנייה הישראלי מוענק לאדר' חיים כהן, מהנדס העיר רמת גן תרומה מכרעת לקידום ההתחדשות העירונית בישראל.
חיים כהן בן 67 נשוי +2 בנות וסבא לשלושה נכדים מתגורר בתל אביב. שירותו הציבורי של חיים כהן החל משנת 1976 כמהנדס רמת השרון כשב- 14 שנים האחרונות משמש חיים כמהנדס העיר רמת גן. חיים אופיין כחלוץ בתחום ההתחדשות העירונית והפעיל את מלוא סמכויותיו והשפעתו לקידום ההתחדשות העירונית ברמת גן, תוך שהוא הופך אותה לעיר המובילה בישראל בתחום. חיים כהן השאיר את חותמו ברמת גן ונחשב למהנדס ולדמות הדומיננטית בעיר בכל הקשור לתכנון ובנייה.

חיים גאה בתוכנית בג 53 על 38 שמופקדת בימים אלה. התוכנית תמ"א 38  על כל העיר רמת גן לכל המבנים שהוקמו לפני 1980 . זה אומר 4000  ביניינים, 40.000 דירות וכ- 100 אלף תושבים.

חיים כהן בעל אג'נדה ירוקה קידם בתקופתו תוכניות להתחדשות עירונית בעיר וביקש לצופף את השטחים הבנויים בלב העיר בטרם ניגשים לבנייה בשטחים פתוחים. הישגים של בתחום הם יוצאי דופן מעולם לא הופשרה קרקע חקלאית כשהוא היה במשמרת.

האג'נדה הירוקה מתבטאת גם במאבקיםשלו לשמירת הטבע אחד מהם היה שמירה ושיקום של פארק אריאל שרון.

המאבק השני היה הגדלת הצפיפות בעיר מה שיוצר חיסכון עצום בתחבורה, התייעלות אנרגטית. הבניין הראשון בישראל שיקבל את תקן הבניין הירוק המחמיר LEED פלטינום יהיה ברמת גן בבניין אמות השקעות. בניין אותו כהן אישר.

חיים כהן עומד גם מאחורי שתי תוכניות ששינו את איכות החיים של התושבים בגוש דן. שעמד כמהנדס ברמת השרון. תוכנית אחת תע"ש שרון – עשרות אלפי דירות נבנו באישורו במקום מפעל תע"ש. תוכנית שנייה היא פי גלילות: חיים כהן אישר את תוכנית פי גלילות בה במקום מיכלי הגז יבנו עשרות אלפי יחידות דיור.

על תרומתו הייחודית ופריצת הדרך בתחום ההתחדשות העירונית ובשל אישיותו של חיים כהן, אנו גאים להעניק לו אות הוקרה מטעם עיר הנדל"ן.