יוסי בכר -

ראש עיריית בת ים

יוסי בכר , יליד 1967 נולד וגר בבת ים כל ימי חייו , מכהן כראש העיר מזה כשנתיים .

קודם לכן שימש כמנכ"ל של חברת שילוח בינלאומית . בוגר תואר במדיניות ציבורית ובשילוח .

בזוגיות + 2 .

 

המוטו של יוסי : ניהול בגובה העיניים ומימוש החזון העירוני : להפוך את בת ים לסיטי החדש של גוש דן .

בת ים היא עיר מיוחדת במינה . אחת היפות בארץ, שתמשוך אליה תיירים מהארץ ומעולם, עיר שמפתחת ומתחדשת כל הזמן, מציעה לתושביה איכות חיים גבוהה ביותר, חיי פנאי ותרבות עשירים, מערכת חינוך מובילה, קהילה חזקה ומגובשת והמון נשמה.

 

"בת-ים בשבילי היא הרבה יותר מעיר. היא הבית. זו העיר שבה גדלתי ובה אני חי כל חיי"

"במקביל להתחדשות השכונות הוותיקות והמרחב הציבורי, יש גם בנייה חדשה וחדשנית. המהלך הבולט ביותר הוא הקמת מתחם 'פארק הים', הנבנה בימים אלה בחלקה הדרומי של בת-ים. 10,000 יחידות דיור יוקמו במתחם החדש, שיכיל לצד מגורים גם מרכזי תעסוקה, בילוי ופנאי, מרכז ספורט, מרכז אקדמי ומוסדות תרבות"

"בת-ים היא עיר ייחודית ומיוחדת במינה. מעבר להיותה אחת הערים היפות בארץ, השוכנת לאורך חופי הים התיכון ומתפתחת כל העת, זו עיר עם המון נשמה שיש בה קהילה חזקה, מתנדבת, מגובשת, הפועלת באופן קבוע לאורך כל השנה על פי המוטו 'כולם בשביל אחד, ואחד בשביל כולם'".

"המיקום שלה בלב גוש דן, החופים היפים בישראל, חינוך מהמובילים במדינה, וכאמור קהילה מיוחדת, רבגונית, מעורבת ופעילה".

"לדעתי אין עיר בישראל שעשתה קפיצת מדרגה כה גבוהה, כפי שבת-ים עשתה בשנים האחרונות בכל תחום. החינוך הפך לאחת מאבני היסוד שלנו – חינוך ציבורי שמשתווה ברמתו לחינוך הפרטי. לכל ילד וילדה יש מקום במערכת החינוך שלנו, ואנחנו מתמקדים בכולם. מודל בת-ים לחינוך אישי, המציב כל ילד וילדה במרכז, כדי להעצים אותו ואת יכולותיו, הוא פרויקט הדגל שלנו, שגם זיכה את העיר בפרס החינוך.

גם המורים מקבלים את העוצמה והקול הראויים, כדי להוביל מהלכים חינוכיים. אנחנו מיישמים אינספור תוכניות חינוכיות שמפתחות בילדינו יצירתיות, חשיבה מעמיקה ויזמות. מדי שנה בשנה עולים הישגי החינוך של העיר, ולצדם גם עלייה בערכים, בנתינה ובהתנדבות של תלמידינו. מערכת החינוך בבת-ים היא מערכת מצוינת, שמטפחת דור של ילדים חכמים, יזמים, עם תפיסת עולם ערכית".

בנוסף, כמי שמאמין שלסביבה הפיזית יש השפעה על התוכן, הובלתי מהלך של שדרוג 150 חצרות גני הילדים בעיר. כל החצרות עברו בשנה וחצי האחרונות מתיחת פנים רצינית, לצד הקמתם של 20 גנים חדשים.

 

אני מאמין בלתת את הנשמה ואת הלב , באמצעות קידומה של "קהילה חזקה, – מיזם עירוני רחב שבבסיסו עומד העיקרון 'כולם בשביל אחד, ואחד בשביל כולם'. "במסגרת המיזם אנחנו מפעילים תוכניות רבות לחיזוק הקהילה וליצירת ערבות הדדית", אומר בכר. "כך, לדוגמה, פועלת בעיר תוכנית, בשיתוף ארגון 'לתת', במסגרתו הקהילה והעירייה תורמים מזון ומחלקים למשפחות נזקקות. במקביל, אנחנו  מקיימים תוכניות שבמסגרתן ילדי הגן מאמצים קשישים, תיכוניסטים מלמדים ניצולי שואה, ועוד מגוון רחב של תוכניות שבהן הקהילה כולה מתגייסת איש למען רעהו. מדהים לראות את שיעורי ההתנדבות ואת המחויבות הגדולה של התושבים. זה מאפיין מאוד את בת-ים ואת האנשים המיוחדים שבה, ומחמם את הלב".

המדיניות של התחדשות עירונית שבה אני דוגל מקדמת כמה שיותר תוכניות תמ"א 38 ופינוי-בינוי. בת-ים ניצבת בראש רשימת הערים המובילות בישראל בתחום זה".

לצד ההתחדשות של המבנים הפרטיים, אני מקדם גם התחדשות במרחב הציבורי: "התחדשות הבניינים חייבת לבוא במקביל להתחדשות המרחב הציבורי, ולכן אנחנו פועלים לחדש את הגנים הציבוריים, התשתיות, הכבישים והרחובות ולהגיע לכל פינה בעיר, בהתאם לתוכנית הרב-שנתית. בכל פעם אנחנו פועלים באיזור אחר בעיר. לדוגמה, תהליך ההתחדשות בכל הגנים הציבוריים בעיר כולל החלפת ושיפוץ מתקנים, התקנת משטחי גומי בטיחותיים והצללות, כאמור על פי תוכנית רב-שנתית.

מחקר של עמותת 'מרחב', שפורסם בימים האחרונים ב'גלובס', מוכיח שיש להשקעה הזו תוצאות בשטח. המחקר קבע כי :'ההשקעה המאסיבית של עיריית בת-ים במרחב הציבורי העלתה את ערך הנכסים של התושבים'".

"במקביל להתחדשות השכונות הוותיקות והמרחב הציבורי, יש גם בנייה חדשה וחדשנית. המהלך הבולט ביותר הוא הקמת מתחם 'פארק הים', הנבנה בימים אלה בחלקה הדרומי של בת-ים. 10,000 יחידות דיור יוקמו במתחם החדש, שיכיל לצד מגורים גם מרכזי תעסוקה, בילוי ופנאי, מרכז ספורט, מרכז אקדמי ומוסדות תרבות".

"תושבי העיר הם שותפים טבעיים והכרחיים לדרך ולעשייה העירונית. ללא מעורבות ושיתוף הפעולה שלהם, לא נצליח להשיג את יעדינו בתחומי החינוך, ההתחדשות העירונית, הניקיון והקהילה".

לעתיד קדימה אני רואה חשיבות רבה גם בטיפוח ובקידום הדור הצעיר בבת-ים בכל התחומים:"בעיניי, הדור הצעיר נחוץ להמשך פיתוחה, צמיחתה ותנופתה של העיר וכדי שתהיה לנו בת-ים לעולם.  החבר'ה הצעירים שלנו הם העתיד, ועלינו להשאירם בעיר ולהמשיך לפעול על מנת שיהיה עבורם דיור בר השגה, תעסוקה, תרבות, פנאי ואיכות חיים. אני רואה בנוער בבת-ים נוער חושב, יוזם, פעיל, שיודע מה הוא רוצה ושואף לתקן עוולות חברתיות ולחולל שינוי אמיתי. בני הנוער מוכיחים זאת פעם אחר פעם – בין אם בפעילות התנדבותית ובין אם בקידום אירועים קהילתיים. אני מאוד גאה בהם!"

בחזון שלי , בת ים תמשיך ותצמח לעיר חיה, תוססת, מובילה. הסיטי החדש של גוש דן. עיר שמושכת אליה תיירים מהארץ ומהעולם, שבאים לנפוש במלונות שלה ובחוף הים וליהנות מהשפע המדהים שהיא מציעה. עיר שמעניקה לתושביה את איכות החיים הגבוהה ביותר, הכוללת חינוך טוב, תרבות עשירה, זמינה ונגישה במחיר שווה לכל נפש, ושלל אירועי בילוי ופנאי. זוהי גם בת-ים של היום,  ובעוד מספר שנים המגמה הזו רק תלך ותגבר. בקיצור: בת-ים היא עיר שכיף לחיות בה!"

 

לוידיאו שלי מתוך עיר הנדל"ן 2015