ח"כ נפתלי בנט -

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה, שר הדתות, השר לירושלים והתפוצות. בנט הוא חבר הקבינט המדיני-בטחוני ויו"ר קבינט השרים להורדת יוקר המחיה. בן 41, נשוי+4, בנם של ג'ים ומירנה, שעלו לישראל מארצות הברית. גדל בחיפה, הוא למד בישיבה התיכונית "יבנה" בחיפה והדריך בסניף "כרמל" של בני עקיבא. בנט הוא רב סרן במיל' בסיירת מטכ"ל, ומפקד צוות ביחידת מגלן. במילואים […]

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה, שר הדתות, השר לירושלים והתפוצות. בנט הוא חבר הקבינט המדיני-בטחוני ויו"ר קבינט השרים להורדת יוקר המחיה.

בן 41, נשוי+4, בנם של ג'ים ומירנה, שעלו לישראל מארצות הברית. גדל בחיפה, הוא למד בישיבה התיכונית "יבנה" בחיפה והדריך בסניף "כרמל" של בני עקיבא.

בנט הוא רב סרן במיל' בסיירת מטכ"ל, ומפקד צוות ביחידת מגלן. במילואים הוא משרת בסיירת מטכ"ל ומעביר גיבושים ומיונים לדור הבא של היחידה. בעל תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

בגיל 26 בנט הקים עם שותפים חברת היי טק בשם סאיוטה (cyota), העוסקת באבטחת מידע באינטרנט, החברה, שקיימת עד היום ומעסיקה כ- 400 עובדים, נמכרה ב-2005  לחברה אמריקאית במחיר של 145 מליון דולר.

בגיל 34 הוא מונה לראש מטה ראש האופוזיציה דאז, בנימין נתניהו. במסגרת תפקידו היה בין מנסחי תכנית הרפורמה בחינוך של נתניהו‏.. בנט ניהל את קמפיין הפריימריז של נתניהו לראשות הליכוד בהן ניצח נתניהו.

בגיל 38 מונה למנכ"ל מועצת יש"ע והוביל את המאבק לביטול הקפאת היישובים ביהודה ושומרון של 350,000 המתיישבים ולחיזוק ההתיישבות.

במקביל, הקים יחד עם איילת שקד את תנועת "ישראל שלי", שנלחמה בדה לגיטימציה נגד ישראל, בארגונים פוסט ציוניים ובחרמות נגד ישראל. התנועה זכתה בפרס ביקורת התקשורת לשנת 2012 על פעילותה.

נבחר ביולי 2012 ע"י המגזין "פורבס" ברשימת יוצאי יחידות הקומנדו בישראל שהצליחו בעולם העסקי.

באוגוסט 2012 יצא בישראל ספרו "אקזיט", המסייע ליזמי הייטק בישראל ומעודד חינוך ליזמות עסקית וחינוכית.

בנט הוא אחד מאנשי ההסברה המובילים כיום בתקשורת הזרה ומייצג שם את עמדות ישראל.

נבחר בנובמבר 2012 לראשות הבית היהודי-מפד"ל.

בבחירות 2103 יו"ר המפלגה, בנט, הביא את הבית היהודי להישג היסטורי, כאשר המפלגה זכתה ב- 12 מנדטים. עם הרכבת הממשלה הוא מונה לשר הכלכלה, לשר הדתות ולשר ירושלים והתפוצות. כמו כן הוא מכהן כיו"ר הקבינט ליוקר המחיה וכחבר בקבינט המדיני-ביטחוני.