עו"ד ענת בירן -

יו"ר תחום תכנון ובנייה, עו"ד

עו"ד, בעלים, משרד ענת בירן

עו"ד ענת בירן הינה מעורכי הדין המובילים והבולטים בישראל בתחום דיני התכנון והבניה.
בשנת 1988 הוסמכה כחברה בלשכת עורכי הדין, ומאז מילאה שורה של תפקידים שהקנו לה ניסיון מקצועי עשיר ומוניטין רב בתחום התכנון והבניה והמקרקעין.

בשנת 1996 מונתה כיו"ר הראשונה של ועדת הערר לתכנון ובניה מחוז תל אביב, תפקיד בו כיהנה במשך 7 שנים, בהן עיצבה את אופיה של ועדת הערר ואת תהליכי עבודתה, ונתנה החלטות באלפי תיקים, בתחומי הרישוי, התכנון והפיצויים.

בשנת 2003 הצטרפה כשותפה בכירה למשרד יגנס, טויסטר, בירן ושות', ופרשה לאחר 6 שנים לצורך הקמת משרדה העצמאי, אותו הקימה בשנת 2009.

מגוון התפקידים שמילאה עו"ד בירן בתחום הפרטי והציבורי, ניסיונה העשיר בניהול תיקים משפטיים ותכנוניים ובליווי פרויקטים, והיכרותה העמוקה את עולם הנדל”ן, את מוסדות התכנון ובתי המשפט על כל רבדיהם, ואת הגורמים המקצועיים בענף, מקנים לה ראייה רחבה והיכרות מעמיקה של ההיבטים המשפטיים, הכלכליים, התכנוניים והמעשיים של התחומים בהם היא עוסקת.

בין תפקידיה של עו"ד בירן: יועצת משפטית חיצונית לעיריית הוד השרון והוועדה המקומית לתכנון ובניה "הדרים" בין 1988-1995, משפטנית מטעם שר הפנים לעניין המיגון האקוסטי מכוח תמ"א 4/2, חוקרת מטעם משרד הפנים לשמיעת התנגדויות לתכנית המתאר של הישוב כליל, נציגה מטעם לשכת עורכי הדין בוועדות היגוי לעניין תמ"א 38, יו"ר פורום תכנון ובניה בלשכת עורכי הדין.

עו"ד בירן מרצה בקביעות בקורסים ובהשתלמויות מקצועיות של לשכת עורכי הדין, בלשכת שמאי המקרקעין, בקורס בדיני תכנון ובניה במרכז הבין תחומי הרצליה, במכון להשתלמויות שופטים, בהשתלמויות של לה"ב, מפע"ם, מרכז הבניה הישראלי, בנקים, עיריות, חברות ביטוח, חברות בניה, מוסדות וגופים ממלכתיים ומסחריים שונים ועוד.

 

לוידיאו שלי מתוך עיר הנדל"ן 2015