עופר פטרסבורג -

כתב לענייני נדל"ן ידיעות אחרונות ו- YNET.

עופר פטרסבורג כתב כלכלי מהמובילים והבכירים בישראל, פורץ דרך בתחום כיסוי ענף הנדל”ן.

נשוי לאפרת ואב לגל ועדן. כתב לתחום הנדל”ן משנת 1992 סיקר את הענף מימי בום הבנייה עם קליטת העלייה של שר השיכון דאז אריאל שרון, דרך ממשלת רבין, ועד היום, דרך למעלה מעשרה שרי שיכון.

חזה לראשונה את פיצוץ בועת הנדל”ן ב- 1996 , אחרי פריחה חסרת תקדים בשוק ועליית מחירים תלולה. היה הראשון שהתריע לאחרונה על שובה של הבועה.

כיסה לאורך השנים ארועים חשובים ומשמעותיים במשק הישראלי: החל מחשיפת תוכניות פינוי רמת הגולן על ידי ממשלת נתניהו הקודמת. חשף לראשונה את התמונות של התוכנית הגראנדיוזית להקמת מחבוא אטומי לראש הממשלה ולאליתא של הממשלה בהרי ירושלים. דרך פרשת הקרקעות האבודות של נספי השואה בפלשתינה אותה חשף לראשונה בשורה של כתבות בשבעה ימים. היה שותף בסדרת התחקירים של ידיעות אחרונות על מחדלי העסקת העובדים הזרים, כולל פרשת השר לשעבר שלמה בניזרי. חשף את כתב האישום המקורי נגד קצב שלא הוגש לבסוף. התריע בסדרת כתבות בממון על מצב ה”תחבורע” בישראל ועוד.

עוד משהו: במהלך עסקת ישקר, ליווה בצמוד את וורן באפט וביל גייטס, בהסכם הרכישה הגדול בתולדות המשק הישראלי באומהה, ארה”ב. התלווה לארקדי גאידמק לבחינת נכסיו במוסקבה. ליווה שורה של אישים רמי דרג מהשורה הראשונה בארץ ובעולם, בתחומי הפוליטיקה והכלכלה, בהם לדוגמה לך ולנסה, נשיא פולין לשעבר, הטייקון דונלד טראמפ ובתו איוונקה, ורבים אחרים.

 

 מוזמנים לעקוב אחרי עופר פטרסבורג – דף ה״בית״: נדל״ן, עיצוב וכלכלה facebook.com/OferPetersburg