פרופ' ערן פייטלסון -

פרופסור במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים לשעבר ראש המחלקה לגיאוגרפיה וראש בית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל. מאז 2012 הוא משמש כראש ביה"ס המתקדם ללימודי סביבה. הוא מתמחה בתחום המדיניות הסביבתית, תכנון, תחבורה ומדיניות מים, ופרסם למעלה משבעים מאמרים בנושאים אלו. בנוסף לעבודתו האקדמית היה חבר במספר צוותי תכנון לאומיים ואזוריים. בין היתר היה […]

פרופסור במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים

לשעבר ראש המחלקה לגיאוגרפיה וראש בית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל. מאז 2012 הוא משמש כראש ביה"ס המתקדם ללימודי סביבה. הוא מתמחה בתחום המדיניות הסביבתית, תכנון, תחבורה ומדיניות מים, ופרסם למעלה משבעים מאמרים בנושאים אלו. בנוסף לעבודתו האקדמית היה חבר במספר צוותי תכנון לאומיים ואזוריים.

בין היתר היה אחראי לנושא השטחים הפתוחים בתכנית המתאר הארצית לבינוי וקליטת עליה (ת/מ/א 31), תכנית מתאר מחוז מרכז, תכנית אב למטרופולין ת"א ותכנית מתאר למחוז ת"א. כמו כן שימש כמרכז אקדמי של הצוות שהכין את הפרוגרמה הראשונה לפיתוח בר קיימא בישראל, ובראש הצוות שאפיין את האינדיקטורים לפיתוח בר קיימא בישראל והיה חבר במספר וועדות לאומיות. הוא חבר במועצת גנים לאומיים ושמורות טבע, ובמשך עשר שנים הוא שימש כיו"ר שלה.