קלמן סופרין -

קלמן סופרין הינו מהנדס בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון בשנת 1968. בתחילת דרכו המקצועית עסק בתכנון קונסטרוקציות של פרויקטים בישראל ובחו"ל. בהמשך לקח חלק בצוותי תכנון וניהול בפרויקטים ציבוריים גדולים בישראל, וברחבי העולם. במסגרת עבודתו התנסה בהיבטים רבים של ניהול פרויקטים בהיקפים גדולים, וכן עסק ביישום והטמעה של טכנולוגיות בניה חדשניות. בסוף שנות ה-60 הקים […]

קלמן סופרין הינו מהנדס בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון בשנת 1968.

בתחילת דרכו המקצועית עסק בתכנון קונסטרוקציות של פרויקטים בישראל ובחו"ל. בהמשך לקח חלק בצוותי תכנון וניהול בפרויקטים ציבוריים גדולים בישראל, וברחבי העולם. במסגרת עבודתו התנסה בהיבטים רבים של ניהול פרויקטים בהיקפים גדולים, וכן עסק ביישום והטמעה של טכנולוגיות בניה חדשניות.

בסוף שנות ה-60 הקים את חברת ב.ס.ר. אשר עסקה בתכנון ובניהול הנדסי של פרויקטים במגזר הפרטי והציבורי.

בראשית שנות השמונים מונה למנהל צוות התכנון וההקמה של שכונת פסגת זאב בירושלים מטעם משרד השיכון בישראל, בהיקף פרויקט של 12,000 יחידות דיור. עסק בתכנון ובביצוע של הפיתוח והתשתית, תכנון מבני המגורים, וניהול החברות המשכנות אשר בנו את יחידות הדיור בשטחים שהוקצו להן. בשנת 1987 זכה לקבל את פרס קפלן היוקרתי מידי נשיא המדינה מר עזר וייצמן ז"ל, על חלקו בניהול הפרויקט. לצפיה בפרטי פרס קפלן.

בשנות השמונים לקח חלק בצוותי תכנון וניהול של הקמת בסיסי צה"ל בנגב, אשר הועתקו מסיני לאחר החתימה על הסכם השלום עם מצרים.

במחצית שנות השמונים פיתח שיטת ייזום פרויקטים במתכונת חדשנית בה הצרכן הסופי הוא למעשה היזם הרוכש את הקרקע ומזמין שירותי בניה, והוא הנהנה מחסכון הרווח היזמי. מתכונת זו נודעה לימים כראשית קבוצות הרכישה בישראל.

תכנן וביצע עשרות פרויקטים של קבוצות רכישה בתחום המגורים, המשרדים והמסחר בינהם מגדלי ב.ס.ר. 1+2 ברמת גן ובני ברק, מגדל גיבור ספורט ברמת גן, מגדל מנהטן בפארק צמרת בתל אביב, מגדלי טויוטה בתל אביב ועוד. בפרויקטים אלו עסק באיתור הפרויקט, גיבוש קבוצת הצרכנים הסופיים, ומתן כל שירותי התכנון, הפיקוח, הניהול והטיפול בליווי הבנקאי עד האכלוס, תוך שיתוף מלא ותאום עם כל השותפים.

בשנות התשעים עסק בהקמת תשתית עסקית במדינות מרכז ומזרח אירופה, לשעבר ברה"מ. היה מעורב בייזום ופיתוח, בבנייה, בניהול והשבחה של עשרות פרויקטים, בלמעלה מעשר מדינות בגינם זכה בפרסים רבים.

בראשית המילניום פיתח ויזם פרויקטי מגורים יוקרתיים בארה"ב, בהיקפים של מאות יחידות בגינם זכה בפרסים רבים.