רון ארד -

אדריכל ומעצב תעשייתי בישראל בעל שם עולמי, הפועל בעיקר בלונדון ונחשב לאחד המעצבים הבולטים בסגנון העיצוב הפוסט מודרניסטי. ארד נולד ב- 1951 וגדל בתל אביב. בין השנים  1973–1971 למד בבצלאל ולאחר מכן למד אדריכלות בלונדון. בשנת  1981 פתח משרד בלונדון יחד עם שותפתו קרוליין תורמן. ב 1989 הקים את  Ron Arad  Associates,חברה העוסקת בעיצוב ובאדריכלות. בשנת […]

אדריכל ומעצב תעשייתי בישראל

בעל שם עולמי, הפועל בעיקר בלונדון ונחשב לאחד המעצבים הבולטים בסגנון העיצוב הפוסט מודרניסטי.

ארד נולד ב- 1951 וגדל בתל אביב. בין השנים  1973–1971 למד בבצלאל ולאחר מכן למד אדריכלות בלונדון. בשנת  1981 פתח משרד בלונדון יחד עם שותפתו קרוליין תורמן. ב 1989 הקים את  Ron Arad  Associates,חברה העוסקת בעיצוב ובאדריכלות. בשנת 1994 ייסד את Ron Arad Studio בקומו שבאיטליה.

במאי 2008 היה שותף מייסד לחברת הבת "רון ארד ארכיטקטים" שעוסקת בארכיטקטורה. אותה השנה נפתח בעזרתו מוזיאון הבאוהאוס בבית ביאליק בתל אביב.

במאי 2010 הוענק לו תואר דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת תל אביב ושימש כשופט בתחרות האדריכלית סוכה סיטי בניו יורק.

בספטמבר 2011 זכה במדליית העיצוב של לונדון, שניתן למעצבים שתרמו תרומה יוצאת דופן ללונדון.

יצירותיו של ארד מתאפיינות במתכות מעוקמות ובצורות אמורפיות בעלות מראה גולמי ולעתים גם הומוריסטי. עבודותיו נמכרות בחנויות יוקרה ברחבי העולם ומציגות בתערוכות במוזיאונים חשובים: מרכז פומפידו בפריז, מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק ומוזיאון ויקטוריה ואלברטב לונדון. בשנת 2002 הוא זכה לחברות כבוד של האגודה המלכותית לאומנויות בבריטניה.

ארד עיצב את מוזיאון העיצוב בחולון, שכבר לפני פתיחתו עורר עניין רב בשל צורתו הייחודית. המוזיאון נבחר על ידי מגזין התיירות . "קונדה נסט טרוולר" כאחד מפלאי תבל החדשים