שלום בן משה -

ראש העיר ראש העין

שלום בן משה הוא בנו של זכריה משה ז"ל, ראש המועצה הראשון של ראש העין, ובנה של רומיה.
לשלום תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת תל- אביב, תעודת הוראה ממכללת בית ברל ואת התואר השני במדעי החברה קיבל מאוניברסיטת חיפה.
שלום גדל במבנה בריטי ישן, שבו גרה אמו עד היום, וספג מאביו את הנתינה והאהבה לאנשים ולסביבה. את שעות הפנאי מקדיש לפעילות ספורטיבית על חוף הים ולקריאת ספרי היסטוריה וספרות עכשווית.

בן משה תא"ל (במיל'), הינו בעל עבר צבאי עשיר ומרשים ובכל שירותו הצבאי הצטיין וזכה להערכה רבה. כמפקד פלוגה בגולני במלחמת ההתשה קיבל צל"ש פלוגתי ממפקד חיל האוויר האלוף מוטי הוד על הפלת מטוס מצרי מעל תעלת סואץ.
בשנת 1976 כסמג"ד 13 השתתף במבצע "אנטבה- מבצע יונתן" על-שמו של יונתן נתניהו ז"ל.
בין השנים 1979-89 ביצע מספר תפקידים: מג"ד גולני גדוד 51, סמח"ט 769, מפקד קורס מ"פ חי"ר, רמ"ט אוגדה במלחמת "שלג", מח"ט חרמון הר-דוב, מדריך בבי"ס לפיקוד ומטה וסגן מפקד כוחות צה"ל בלבנון.
בין השנים 1989-92 מונה לקמצ"ר – קצין משטרה ראשית, והיה אחראי על ניהול חקירת השחיטות בחיל האוויר "פרשת רמי דותן".
בשנת 1992-96 מונה לקצין חינוך וגדנ"ע וריכז את הוועדה להכנת הקוד האתי של צה"ל בראשותו של פרופ' אסא כשר.
בשנת 1997 מונה בן משה לתפקיד ראש המינהל לבטיחות בדרכים במשרד התחבורה. במסגרת תפקידו קידם פרויקטים חשובים למלחמה בתאונות הדרכים, כגון: ייזום והטמעת מסע ההסברה לחגירת חגורת בטיחות שבזכותו מדורגת ישראל מקום 2 בעולם וחיזוק והרחבה של הפרויקט "אם שותים לא נוהגים".
בתחילת שנות ה- 2000 התחיל את תפקידו כמנהל המכון הממשלתי לטכנולוגיה ומדע (מה"ט) במשרד העבודה והרווחה וניהל פרויקטים רבים בניהם נמנים, פרויקט "רקיע" לשיתוף של אלפי נשים במקצועות טכנולוגיים, חשמל, מכונות,אלקטרוניקה וכדומה והכשרת אלפי נשים חרדיות לתואר הנדסאי מחשבים שהשתלבו בשוק העבודה.
ב-2008 מונה בן משה לתפקיד "מנהל אגף בכיר להכשרה ולפיתוח כ"א במשרד התמ"ת", בתפקידו היה אחראי שלום על הסדרת שוק ההכשרה בישראל בענפי המשק השונים של כל המכללות הטכנולוגיות בישראל, הכשרה מקצועית לטכנאים ולהנדסאים, הכשרת נוער במסלולים משולבים של לימודים ועבודה בבתי ספר תיכוניים מקצועיים והקמת מיזמים משותפים עם חברות הייטק כגון: אינטל. במסגרת תפקידו היה אחראי בן משה על תקציב ממשלתי של כ-מיליארד ₪